دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی

مرجع تقلید شیعیان گفت: امیدواریم در دوران تولیت جدید آستان قدس رضوی، خدمات مربوط به زائران به همان شکل گذشته بلکه بهتر ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله نوری‌همدانی، وی در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رئیسی تولیت سابق آستان قدس رضوی در این زمینه خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه دادند و یک منطقه را برای زائران مهیا کرده بودند تا زائران حرم مطهر رضوی دیگر مجبور نباشند با هزینه‌های بسیار بالای هتل‌ها مواجه شوند.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های حوزه علمیه مشهد خطاب به حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی گفت: اگر بتوانید ظرفیت‌های حوزه علمیه مشهد را نیز همانند ظرفیت‌های حوزه علمیه قم شکوفا کنید، کار بسیار بزرگی انجام داده‌اید؛ همان فکری که نسبت به انقلاب و شرایط زمان در حوزه علمیه قم حاکم است، باید در حوزه علمیه مشهد نیز بیشتر حاکم شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حوزه علمیه مشهد از گذشته بسیار درخشانی برخوردار است، ادامه داد: افرادی همچون سید یونس اردبیلی که رشد یافته حوزه مشهد بودند، در دوران پهلوی در برابر رضاشاه قد علم کرده و ایستادگی می‌کردند، بنابراین این روحیه امروز نیز در این حوزه تقویت شود.

آیت‌الله نوری همدانی بر لزوم وحدت حوزه‌های علمیه قم و مشهد تأکید و ابراز کرد: امروز باید میان علمای حوزه‌های علمیه قم و مشهد همبستگی، اتحاد و هم‌افزایی ایجاد شود.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه قم با تجلیل از شخصیت اثرگذار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی در عرصه ارتباطات حوزوی گفت: امروز لازم است که افرادی در حوزه برای زمینه‌های مدیریتی مجهز باشند تا همواره در راستای آگاه‌سازی حوزویان نسبت به شرایط زمان حاضر تلاش کنند.

وی با بیان اینکه امروز حوزه‌های علمیه در اوج اثرگذاری خود قرار دارند، اظهار داشت: باید دانست که انقلاب اسلامی از حوزه برخاسته و بسیاری از رجال انقلابی در حوزه علمیه قم رشد یافته بودند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه هیچ‌گاه منفعل و خاموش نبوده، نیستند و نخواهند بود، بیان کرد: بدون تردید حوزه علمیه تعهد انقلابی خویش را به عرصه عمل کشانیده است.

مرجع تقلید شیعیان همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی را فردی شایسته برای تولیت آستان قدس رضوی دانست و ضمن آرزوی توفیق برای وی گفت: امیدواریم بتوانید تحولات بسیار خوبی را در عرصه تولیت آستان قدس و حوزه علمیه مشهد رقم بزنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/