آیت الله علوی گرگانی

مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز مصیبت جامعه، دانه درشت ها هستند و باید راهی اتخاذ شود تا جلوی سواستفاده آنها گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه که در دفتر معظم له برگزار شد،با اشاره به حدیثی از اهل بیت(ع) اظهار داشت: هرگاه برادر مومنی می رسد یکی از هدایا این است که موعظه شود و این موعظه باید خیرخواهی باشد.

وی افزود: بسیار خوشحال هستم که شما به ریاست قوه قضاییه رسیدید و این اقدام تدبیر بسیار خوب مقام معظم رهبری است چون شایسته این مسئولیت هستید و از وظایف خود می دانم برای موفقیت شما دعا کنم.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: ابن نجاشی خدمت پیامبر(ص) رسید و فرمود به من منصبی داده شده و باید حاکم خوزستان باشم و رسول خدا فرمود از یک نظر خوشحال و از یک نظر ناراحت شدم، از اینکه شخص شایسته و منتسب به خاندان عصمت و طهارت به این مسئولیت دست پیدا کرده خوشنود شدم، ولی از اینکه بار سنگین است و نتوانی از عهده آن بربیایی ناراحت هستم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به مشکلات جامعه بیان کرد: در زمانی قرار داریم که باید مردم را راهنمایی کرده و از آنها کناره نگیریم، در وضع و عصری هستیم که باید به شما کمک کنیم.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: قوه قضاییه مجموعه ای از وعده و وعیدها است و تقاضا دارم که نسبت به این موضوع توجه شود که آیا می توان هر وعهده ای را بدهیم.

وی بیان کرد: افرادی که قرار است که در بخش های مختلف قوه قضاییه مشغول فعالیت شوند نسبت به تهذیب نفس آنها توجه شود و افراد شایسته منصوب شوند.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: امروز مصیبت جامعه دانه درشت ها هستند و باید راهی اتخاذ شود تا جلوی سواستفاده آنها گرفته شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد: زندانیان مهریه یکی از موضوعاتی است که قوه قضاییه باید نسبت به آن توجه داشته باشد، برخی از این زندانیان امکان پرداخت مهریه را ندارد و باید شرایطی ایجاد شود تا این افراد به زندگی و کار خود برسند و همچنین حق زنان از بین نرود.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیه ای از سوره محمد(ص) خاطرنشان کرد:سستی به خود راه ندهید و با مقاومت و استوار در قوه قضائیه به کار خود ادامه دهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/