آیت الله سید مختار میرعظیمی

در ضیافت افطاری که با حضور آیت الله میرعظیمی ترتیب داده شده بود به تعدادی از خانواده های بی بضاعت و بی سرپرست، حواله خرید ارزاق به مبلغ یک میلیون تومان اهدا شد.
آیت‌الله سید مختار میرعظیمی در این مراسم ضمن پرداختن به حدیثی از پیامبر اسلام که فرمودند: هر کس دل مومنی را شاد کند مرا شاد نموده و هر که مرا شاد نماید خدا را شاد نموده است، بیان کرد: برابری شاد نمودن دل مومن با شادی پروردگار موضوعی نیست که ما بتوانیم با عقل قاصر خود آن را درک کنیم.
آیت الله میرعظیمی اظهار داشت: خداوند بی همتا در کلام نورانی خود به کرات مومنین را به انفاق و کمک رسانی به فقرا و مستمندان سفارش فرموده اند و با اشاره به ایه شریفه “یا ایهاالذین امنو انفقوا من طیبات ما کسبتم ومما اخرجنا لکم من الارض” ای کسانی که ایمان آورده اید از بهترین چیزهایی که بدست آورده اید و از انچه که از زمین برایتان بیرون اورده ایم انفاق کنید؛ خاطرنشان کرد این سفارشات بیانگر اهمیت فوق العاده مسئله کمک رسانی به فقرا و تنگدستان است.
وی در ادامه افزود: در شرایط کنونی در جامعه بشری چاره ای جز تشویق و ترویج رفتارهای بشر دوستانه و خیرخواهانه درباره دستگیری از فقرا وجود ندارد.
آیت الله میرعظیمی یکی از وظایف جامعه را رفع نیاز و احتیاجات افراد کم درامد دانست و عنوان کرد: اینجانب از هیچ کوششی در این راه فروگذار نخواهم کرد.
وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت مولای متقیان علی علیه السلام بیان داشت: در زمینه معامله با خداوند هر چه که بیشتر ببخشیم سود بیشتری برده ایم.
وی با بیان اینکه توسعه فعالیت های عام المنفعه در سالهای آینده باید از اولویت های جامعه اسلامی باشد افزود: خوشبختانه آمار اقدامات خیرخواهانه طی سالهای گذشته به شدت افزایش یافته و این خود نویدبخش افزایش آگاهی جامعه اسلامی است.
آیت الله میرعظیمی، در پایان ضمن آرزوی توفیق برای حضار در جلسه، کتاب انوار جاویدان را به آنان اهدا نمود.

انتهای پیام/