یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر توجه به آرا و افکار امام راحل در حوزه‌های علمیه، گفت: بررسی و تبیین شخصیت و افکار امام خمینی(ره) برای نسل جوان بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار عده‌ای از مبلغان اعزامی از دفتر این مرجع تقلید در ماه مبارک رمضان با اشاره به حضور مردم در سالروز رحلت حضرت امام رحمت الله علیه اظهار داشت: بیانات محکم رهبری در مقابل دشمن و ترسیم نقشه راه ایشان برای خدمت به مردم و بیان راه صحیح مقاومت، نشان از این است که هنوز افکار امام زنده است و مردم به آن پایند.

وی گفت: امروز دشمن تمام توان خود را در مقابل ملت ایران بکار گرفته و با تحریم و تهدید قصد تضعیف نظام را دارد؛ اما باید توجه داشت که چهل سال است دشمن در پی شکست ملت ایران است و از هیچ نقشه‌ای برای آزار و اذیت مردم ایران دریغ نکرده‌است.

این استاد سطوح عالی حوزه مکر و توطئه‌های دشمنان را همان روش‌های گذشته اما با رنگ و لعاب جدید خواند و گفت: باید در مقابل این توطئه‌ها مقاومت کرد؛ این مردم با توکل به خدا راه خود را طی کردند و با مقاومت به عزت رسیدند و ان شاءالله از این مرحله نیز با عزت عبور خواهیم کرد.

وی نقش مدیران را در شکست نقشه‌های دشمن مهم دانست و افزود: مدیران باور داشته باشند که با توکل به خدا و اتکا به قدرت عظیم ملت و استفاده از ظرفیت‌ها و منابع داخلی و توجه به فرمایشات رهبری می‌توان گام‌های بلند برداشت و به مردم خدمت کرد و سبب به‌زانو درآوردن دشمن شد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: مسئولان باید خدمت به مردم را اولویت خود بدانند، همانطور که حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام به مالک فرمودند: «اصل و ستون دین و کسانی که در مقابل دشمن می‌مانند همین مردم هستند.» ما این نکته حضرت را در دوران دفاع مقدس و تمام مراحل انقلاب دیدیم لذا امام (ره) فرمودند: «مردم ولی نعمت ما هستند»؛ پس خدمت به این مردم با وفا و مقاوم ایران، لازم است و همه باید با افتخار و بدون هیچ منتی خدمت کنیم و هرکسی به هر شکلی به مردم خدمت کرد ماجور خواهد بود.

وی بر توجه به آرا و افکار امام راحل در حوزه‌های علمیه تأکید کرد و گفت: شخصیت امام و افکار ایشان کم‌نظیر است لذا بررسی و تبیین شخصیت و افکار و آثار امام برای نسل جوان بسیار ضروری است.

مرجع تقلید شیعیان گفت: تا به امروز متأسفانه آنطور که باید به این موضوع پرداخته نشده و صدا و سیما هم در این زمینه کم‌کاری کرده‌است. افکار و اندیشه‌های علمی و سیاسی امام، تقوا، شجاعت، ترس از خدا، زهد و پارسایی، سبک زندگی امام وده‌ها ویژگی دیگر ایشان می‌تواند برای نسل امروز الگو باشد.

وی در پایان با اشاره به سی سال رهبری آیت الله خامنه‌ای، ایشان را از نظر تقوا و علمیّت و سیاست و ساده زیستی ممتاز خطاب کرد و گفت: سی سال رهبری این کشور در مقابل دشمنان کینه‌توز کار ساده‌ای نبود؛ ولی ایشان با توکل به خدا و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام و درایت و تدبیر توانستند انقلاب را حفظ کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/