حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که اصلا زمینه به وجود آمدن فساد از بین برود اما اگر هم فساد به وجود آمد باید به سرعت و جدیت و بدون تعارف، مقابله شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه گفتند: بازرسی در نظام اسلامی کاری مهم و حساس است و افرادی باید متصدی این کار شوند که محکم و مقاوم به پیش بروند که الحمدلله محقق شده است.

ایشان افزودند: امیرمؤمنان در نامه ۵۳ نهج البلاغه به مالک اشتر، نظام نامه ای جامع و کامل ارائه دادند که تا کنون مانند آن نوشته نشده است، حضرت می فرماید کسانی باید برای خدمت انتخاب شوند که کاردان و متعهد باشند و بتوانند کار انجام دهند.

معظم له با تأکید بر مقابله جدی با فساد در زمینه های گوناگون به ویژه فساد اقتصادی اظهار داشتند: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که اصلا زمینه به وجود آمدن فساد از بین برود اما اگر هم فساد به وجود آمد باید به سرعت و جدیت و بدون تعارف مقابله شود.

ایشان ادامه دادند: امیرمؤمنان می فرماید یک مسؤول نباید به عمل خود به عنوان یک طعمه و وسیله امرار معاش نگاه کند بلکه باید بداند که امانت است و اگر کوتاهی کند مسؤول خواهد بود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مشکلات جامعه به ویژه در زمینه معیشتی و اقتصادی ابراز داشتند: مسؤولان باید اهتمام جدی برای از بین بردن مشکلات مردم داشته باشند.

ایشان با تأکید بر پرهیز گروه ها و رسانه ها از نزاع های جناحی عنوان کردند: مردم نیازمند آرامش هستند و نباید اجازه داد کسانی با این اختلافات آرامش مردم را بر هم بریزند.

این مرجع تقلید در پایان از خدمات و اهتمام جدی حجت الاسلام والمسلمین  رئیسی برای مبارزه با فساد و احقاق حقوق مردم قدردانی و خاطرنشان کردند: امروز نظام اسلامی به افرادی آگاه و دلسوز نیاز دارد که در خدمت انقلاب باشند.

حوزه نیوز

انتهای پیام/