حضرت آیت الله صافی

حضرت آیت الله صافی گفتند: باید طوری جلو رفت که همان مطالب اصلی فقه محفوظ بماند و این مطالب را از آن استخراج کنید و در واقع کار شما توضیح مطالب و روایات اهل بیت علیهم السلام باشد و به عبارت دیگر فقه ما جدید نیست در عین حال که جدید است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، حضرت آیت الله صافی در دیدار اعضای شورای علمی دفتر فقه معاصر که در بیت معظم له برگزار شد، با تقدیر بسیار از توجهات و تنبهاتی که در این شورا حاصل گردیده و موفقيت‌هايی که فراهم شده، گفتند: کار انجام شده کار بزرگی است و فقه ما پاسخگوی همه مسائل می باشد.

معظم له با ابراز مسرت از کارهای صورت گرفته و دعا و مسئلت از حضرت ولی عصر (عج) برای موفقیت در مقاصد بلند این مجموعه، ضمن تایید برتری فقه شیعه بر نمونه های علمی و حقوقی مشابه بین المللی آن افزودند: فقه ما سابقه طولانی از زمان ائمه معصومین علیهم السلام و اصحاب ایشان دارد و ما هر چه جلو آمده ایم همان مطالب را خواستیم ادامه دهیم و فقط چون این موضوعات جدید در زمان سابق نبوده است آن ها را از فقه اهل بیت علیهم السلام استخراج بنماییم. همانطور که هر چه جلو آمدیم این فقه هم پیش رفته است و فقط باید به نحوی پیش برودکه مطلبی خارج از آن مطالب نباشد.

این مرجع تقلید اظهارداشتند: این کاری که انجام می دهید لازم است تا این موضوعات جدید شناخته شود و هر چه بیشتر این مصادیق روشن گردد خوب است.

ایشان تصریح کردند: باید طوری جلو رفت که همان مطالب اصلی فقه محفوظ بماند و این مطالب را از آن استخراج کنید و در واقع کار شما توضیح مطالب و روایات اهل بیت علیهم السلام باشد و به عبارت دیگر فقه ما جدید نیست در عین حال که جدید است.

معظم له اضافه کردند: اگر این مطالب جدید را ما نگوییم یک نقصان است و فقه ما غنی است و می تواند پاسخ همه مسائل را بدهد.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/